Nová kumulativní oprava Windows 10 KB5007253


Nová kumulativní oprava Windows 10 KB5007253

Společnost Microsoft nedávno vydala novou kumulativní aktualizaci pro uživatele systému Windows, kteří jsou součástí kanálu Release Preview v programu Windows Insider.

Nová kumulativní aktualizace je určena pro sestavení Windows 10 verze 21H2 a 21H1 a vzhledem k tomu, že je určena pouze pro zasvěcené uživatele, nepřináší samozřejmě mnoho změn.

Kumulativní aktualizace KB5007253 tedy zvyšuje číslo sestavení operačního systému na 19044.1381, resp. 19044.1381, a přichází konkrétně kvůli řešení problému ovlivňujícího Windows Hello.

“Opravili jsme problém, který může ovlivnit zařízení, která používají Windows Hello for Business a jsou připojena k Azure Active Directory (AD). U těchto zařízení může docházet k problémům při přístupu k místním zdrojům, jako jsou sdílené soubory nebo webové stránky,” vysvětluje Microsoft.

Drobné změny

Kromě toho tato nová kumulativní aktualizace obsahuje všechny změny, které byly součástí předchozí verze tohoto vydání, včetně oprav zaměřených konkrétně na Microsoft Edge a Internet Explorer. “Povolili jsme události onunload pro vytváření vyskakovacích oken v režimu Microsoft Edge Internet Explorer. Opravili jsme problém, který ovlivňuje prediktivní vykreslování v režimu Microsoft Edge Internet Explorer. Opravili jsme problém, který způsobuje, že aplikace Internet Explorer přestává fungovat. Opravili jsme problém, který způsobuje, že aplikace Internet Explorer přestane fungovat při použití Editoru vstupních metod (IME) pro vkládání prvků,” vysvětlil Microsoft.

Nebyl stanoven žádný předběžný termín, kdy by měla být tato nová kumulativní aktualizace uvedena do provozu pro produkční zařízení, ale nemělo by to trvat příliš dlouho, všechna vylepšení by stejně měla být součástí příštího vydání záplatovacího úterý.

Zatím nejsou hlášeny žádné neúspěšné instalace a je samozřejmé, že zasvěceným uživatelům se doporučuje stáhnout a nainstalovat kumulativní aktualizaci co nejdříve, zejména proto, že Microsoft potřebuje shromáždit další zpětnou vazbu, aby zjistil, zda je možné zahájit šíření na produkční zařízení, nebo ne.